https://i2.wp.com/i52.tinypic.com/wwntbd.jpgGrožinė literatūra apie meną ir dailininkus nėra dažna, todėl atkreipiu dėmesį į tokias knygas. Pati rimtai užsiimu daile, o skaityti apie save dominančią veiklą visada įdomu.

Knygą pasakoja garsaus XVII a. dailininko Johannes Vermeer paveikslo “Mergina su perlo auskaru” gimimo istoriją. Istoriją, kurią slepią paslaptingasis merginos žvilgsnis. Žinoma, pasakojimas nėra remtas tikrais faktais (kas susiję su pozuotoja); niekas negali pasakyti nei kas buvo ta mergina, nei ką ji reiškė dailininkui, tačiau čia pasireiškia rašytojos vaizduotė. Ir gan įtikinamai.

Nepaisant kai kurių neesminių smulkmenų pasakojime gan tikroviškai pateikta tuometinė Olandija, menininkų, valstiečių pasauliai. Turint omenyje ir tai, kad šiuolaikiniam žmogui yra gan sunku rašyti istorinius romanus. Tarpusavio bendravimas knygoje pateiktas labai subtiliai ir kukliai. Jokių itin modernių dialogų, veikėjai dažniausiai vienas kitą supranta be žodžių. Tai ypač patiko, nes gan tikėtina, kad žmonės tais laikais taip ir bendraudavo. Buvo įdomu sužinoti ir kaip vykdavo tapymo procesas; kokias priemones naudodavo dailininkai, kaip ir iš ko gamindavo dažus.

Knyga turėtų patikti ir ne tik besidominantiems menu. Pati istorija irgi įdomi. Įvykiai nėra kokie nors perdėtai sukrečiantys, tačiau siužeto posūkiai neabejotinai įtraukia, nesinori paleisti knygutės iš rankų. Atmosfera kuriama jauki, rami ir šiek tiek paslaptinga. Gi turime omenyje menininkus… Veikėjai gan ryškus ir gerai išvystyti, skaitant sukelia simpatiją ir prisirišimą. O Grėtė visai šauni mergaitė. Gal romantinė linija kam gali pasirodyti nežymi, tačiau man ji patiko. Dailininko netiesiogiai reiškiamas susidomėjimas Grėte, merginos kuklus, netgi trapus, žavėjimasis dailininku… Viskas švelnu ir jautru.

Jaučiamas autorės malonumas rašant šį romaną: domėjimasis tuometiniais laikais, dailininkų gyvenimu, J. Vermeer paveikslais. O visa tai užkrečia ir patį skaitytoją.

https://i0.wp.com/img217.imageshack.us/img217/7571/43257326.jpg

https://i0.wp.com/img706.imageshack.us/img706/4277/54599808.jpg

https://i2.wp.com/img706.imageshack.us/img706/2756/37734713.jpg

https://i2.wp.com/img96.imageshack.us/img96/8585/37670411.jpg

Vertinimas: