https://i0.wp.com/img4.imageshack.us/img4/7960/15412734.jpgTai paskutinis Charlotte Brontë romanas, bet ne ką prastesnis ir už garsųjį „Džeinė Eir“. Tai romantiškas, psichologinis ir gotika dvelkiantis pasakojimas apie jauną moterį Liusę Snou, kuri, dėl ją ištikusios tragiškos lemties, išplaukia iš Anglijos į užsienį ieškoti naujo gyvenimo ir vilties.

Kaip ir anksčiau skaitytame C. Brontë romane, „Vijetė“ sužavėjo stipriu bei įdomiu moterišku charakteriu. Liusė – nepriklausoma, feministinių pažiūrų, tvirta tačiau ir jautri, gilių jausmų.

Autorė moka sukelti veikėjams simpatiją. Charakterių paveikslai detalūs ir ryškūs. Net jeigu iš pradžių kuris veikėjas pateiktas kaip nemaloni asmenybė, palaipsniui nuomonė apie šį žmogų pasikeičia – atsiskleidžia jo privalumai, o ydos tampa nebe tokios atgrasios.

Knyga išties įtraukia. Visą laiką vis kažkas vyksta, sužinome vis naujų dalykų apie veikėjus. Romane gvildenama ir nemažai opių problemų – nuo neatsakytos meilės iki tų laikų nepalankaus požiūrio į moterį, kuri nori būti nepriklausoma bei gyvenime siekti kažko daugiau, o ne paviršutiniškos santuokos su turtingu vyru.

Šis romanas turbūt labiau pesimistinis negu „Džeinė Eir“, tačiau, visgi, abi knygos turi nemažai panašumų. Charakteriai panašūs savo ekscentriškumu, panaši paslaptinga atmosfera. Bet tai ne į blogą – jau buvau pasiilgusi Džeinės, tad „Vijetė“ man buvo kaip tik.

Prisipažinsiu, kad skaitant paskutinį skyrių rankos vos ne drebėjo, o širdį suspaudė; jaučiau kaip ir kad baigsis, nes autorė tam paruošė skaitytoją, bet vis tiek visa širdimi to nenorėjau.

https://i1.wp.com/img696.imageshack.us/img696/8443/23679979.png

Charlotte Brontë turbūt yra viena mano mėgstamiausių rašytojų vien dėl savo sugebėjimo įtikinamai perteikti giliausius žmogaus jausmus bei kuriamų itin stiprių moteriškų charakterių. Gaila, kad tais laikais puikūs menininkai taip greitai sulaukdavo gyvenimo galo…

Tiesa, lietuviškas vertimas gan prastokas, galėtų perleisti šį romaną. Na, o šiaip, jeigu nesipykstate su anglų kalba rekomenduočiau skaityti knygos originalą.

Vertinimas: