https://i0.wp.com/img705.imageshack.us/img705/5862/12851.jpgNeplanavau skaityti šios knygos, nes nepalankiai žiūriu į tokio pobūdžio romanus, kurie šiuo metu gan populiarūs. Tačiau susiviliojau vilkų tematika. Visada jaučiau jiems palankumą. Be to, buvo smalsu, kas ten mergaitėms (ir ne tik) taip patinka tokiose knygose kaip „Saulėlydis“ (užteko vien pamatyti filmą, kad pasibaisėčiau).

Taigi. „Virpėjimas“. Buvo čia šiek tiek ir vilkų, ir miško. Tačiau ne taip, kaip man patiktų. Viskas per daug paviršutiniška, netikra, per daug amerikietiška ir neoriginalu. Ir per daug… šiuolaikiškai kvailai paaugliška? „Pseudo-gilu“? Net nežinau, kaip apibūdinti.

Akis bado daugybė logikos ir siužeto skylių. Trūko ir knygos minties. Tiesa, buvo užgriebta opesnių temų, kaip tėvų – vaikų santykiai, bet tik prabėgomis. Akivaizdu, kad rašytoja neprofesionali ir tai vienas pirmųjų jos blynų. Arba kurta, tik, kad patenkinti šiuolaikines mergaites ir susilaukti populiarumo. Na, ne man spręsti.

Kuo toliau, tuo knyga darėsi vis labiau nesąmoninga. Tie visi „Tau įkando?“ „Jis pasivertė“ ir daugybė pasivažinėjimų automobiliu, tam, kad užpildyti puslapius, tik piktino mane, kad iš didingos ir mitinės vilko prigimties daromas toks cirkas ir mokyklinė melodrama.

Jeigu būčiau buvusi jaunesnė, kokių trylikos metų, gal ir labiau būtų patikęs šis romanas. Bet jaunoms mergaitėms taip pat nerekomenduočiau tokios knygos vien dėl netinkamo paauglių elgesio. Tyčinis užkrėtimas meningitu? Jergau.

Vaikino ir merginos santykiai. Ne mano skonio taip pat. Tipiški ir neįdomūs. Veikėjai? E.  Greisė įkyri mergiotė, o Semas neįtikinamas savo realumu. Nors gerai, kad abu bent knygas skaito. Antro plano veikėjai šabloniški.

Galbūt tikėjausi iš šios knygos kažko labiau poetiško, vilkų – žmonių pateikimo perkeltine prasme, o ne tiesiogine (ech, ne ten pakliuvau su savo vaizduote). Nes tokie dalykai nepaaiškinami kaip realūs ir, kai bandoma tai padaryti, atrodo juokingai ir vaikiškai.

Reziumė: pasišaipymas iš vilkų. Blogai pasirinkau, ne man tokios knygos. Jeigu norite gyvūnų ir gamtos geriau skaityti „Baltąją iltį“ ar „Bembį“. Jei norite romantikos, šią knygą skaityti tik tuo atveju, jeigu mėgstate tipinius santykius – susikabinimus už rankučių su lėkštais dialogais: „- Aš pasiruošusi bučiniui“ „- Man labiau patinka užklupti iš netyčių“.

Vertinimas: