https://i0.wp.com/img507.imageshack.us/img507/3020/kauk.jpgVa čia tai knygutė. Buvo ir kaukų, ir trolių, kurie užkeri kaukų alų, buvo ir intelektualus neandertalietis, ir šmėkla, kuri pati nežino kieno šmėkla esanti, buvo laumių, ateivių, tigras vietoj katinėlio, Šekspyras, laike pasimetęs dailininkas… Ir čia tik pradžia!

Pasakojimas prasideda nuo to, kai profesorius Maksvelas, grįžęs iš tarpgalaktinės kelionės namo į Žemę, sužino, kad prieš kelias savaites jau buvo grįžęs, sėkmingai miręs, draugų apraudotas ir palaidotas. O jau tada ir prasideda (ar jau buvo prasidėjus?) visų linksmų ir ne visada įvykių virtinė.

Turiu pripažinti, kad „Kaukų draustinis“ pasižymi originalumu. Sci-fi čia susijungia su „senamade“ fantastika, kuriai esu neabejinga. T.y. su dar žmonių nesugadinta gamta, kurioje slepiasi įvairios mitinės būtybės.

Knyga visai neilga, tačiau įvykių čia ohoho kiek nutiko. Artėdama prie pabaigos mąsčiau ar pavyks gi autoriui viską sudėlioti į savas vietas ir išspręsti kas, kur, kodėl. Ir ką? Pavyko, ir dar kaip!

Žodžiu, knyga tikrai spalvinga ir smagi, o ypač – veikėjų bendravimas ir… jų ginčai. Galėtų būti ilgesnė, nes potencialo tikrai turėjo.

Vertinimas: